Team

Menininkės

Rugilė Barzdžiukaitė (g. 1983, gyvena Vilniuje) yra kino ir teatro režisierė. Savo kūrybinėje karjeroje Rugilė tyrinėja atotrūkį tarp objektyvios ir įsivaizduojamos realybės, tuo pačiu žaismingai kvestionuodama antropocentrinį mąstymo būdą. Jos naujausias pilnametražis filmas „Rūgštus miškas“ buvo apdovanotas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje ir šiuo metu keliauja po filmų festivalius visame pasaulyje.

Vaiva Grainytė (g. 1984, gyvena Vilniuje) yra rašytoja, dramaturgė ir poetė. Jos kūryba dažnai peržengia rutininio rašymo ribas ir tampa neatsiejama tarpdalykinio polilogo dalimi. Jos rašymo stilius pasižymi visai jos kūrybai būdingomis savybėmis: asmeninė ir kolektyvinė atmintis, kasdieninė rutina ir socialinės problemos dera su ironišku poetiniu požiūriu.

Lina Lapelytė (g. 1984, gyvena Vilniuje ir Londone) yra menininkė, muzikantė ir kompozitorė. Jos kuriami performansai stipriai siejasi su muzika ir flirtuoja su populiariąja kultūra, lyčių stereotipais ir nostalgija. Lapelytės kūryba buvo pristatyta Rygos „KIM?“ galerijoje, Vilniaus „Rupert“ rezidencijoje (asmeninė paroda), Oslo „1857“ galerijoje, Malmės Šiuolaikinio meno muziejuje, Barselonos MACBA, Londono DRAF. Artimiausi pasirodymai vyks Paryžiaus „Cartier Foundation“, Tel Avivo Meno muziejuje, Prahos „Kunsthalle“.

„Saulė ir jūra (Marina)“ – antrasis trijų menininkių bendras projektas. Jų šiuolaikinė opera „Geros dienos!“, kurios premjera įvyko 2013 m., keliauja po pasaulį. „Geros dienos!“ Europoje laimėjo šešis tarptautinius apdovanojimus ir buvo parodyta daugiau nei dvidešimtyje festivalių bei transliuota per BBC Radio 3 ir Lietuvos nacionalinį radiją. 2018 m. „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimuose menininkės už novatoriškas ir originalias idėjas pagerbtos Boriso Dauguviečio prizu. Bendroje kūryboje menininkės ypatingą dėmesį skiria santykiui tarp dokumentikos ir fikcijos, realybės ir poezijos, taip pat teatro, muzikos ir vaizduojamųjų menų sintezei.

Komanda

Komisarė ir prodiuserė dr. Rasa AntanavičiūtėVilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos vystytoja ir vykdomoji direktorė. Ji yra įvairių meno ir švietimo projektų, tokių kaip rezidencijos, parodos ir Nidos doktorantų mokykla, kuratorė, prodiuserė ir vadovė. Rasa yra dailės istorijos mokslų daktarė. Jos tyrimuose daugiausia dėmesio skiriama politinių jėgų simboliams viešosiose erdvėse ir jų tapatybės kūrimo bei atminties konstravimo funkcijoms.

Garbės komisaras Jean-Baptiste Joly yra didžiausias Vokietijos menininkų rezidencijų programos „Akademie Schloss Solitude“ įkūrėjas, buvęs direktorius ir meno vadovas. Joly yra Štutgarto „Kunstmuseum“ valdybos narys, „Transcultural Exchange Boston“ patariamosios tarybos narys, Berlyno Weißensee meno mokyklos garbės profesorius ir daugelio kultūros fondų valdybos narys.

Paviljono kuratorė Lucia Pietroiusti yra Londono Serpentino galerijos Bendrosios ekologijos ir viešųjų programų kuratorė. Pietroiusti parengė programas ir kuravo tokius vienkartinius ir tęstinius performansus kaip „Park Nights“, „Serpentine Cinema“ ir ilgą laiką trukusį simpoziumą apie tarprūšinę sąmonę „Žiedo forma žuvies prote“ („The Shape of a Circle in the Mind of a Fish“, kartu su Filipa Ramos). Šiuo metu Pietroiusti dirba ekofeminizmo, naujųjų materializmų, mistikos, aplinkosaugos ir sudėtingumo teorijos tarpdisciplininėse srityse.

Atlikėjai: Evaldas Alekna, Aliona Alymova, Emma Grace Arkin, Svetlana Bagdonaitė, Amanda Balnionytė, Francisco Bois, Bruce Boreham, Ugnė Bulavaitė, Ana Carolina de Paula, Dominyka Čiplytė, Marco Cisco, Nabila Dandara, Auksė Dovydėnaitė, Saulė Dovydėnaitė, Daniel Monteagudo Garcia, Claudia Graziadei, Rachael Haber, Jenni Lea Jones, Magdalena Kozlovskaja, Austėja Masliukaitė, Augustas Lapinskas, Chiara Maccatrozzo, Artūras Miknaitis, Justina Mykolaitytė, Hazar Mürşit, Yates Norton, Vytautas Pastarnokas, Eglė Paškevičienė, Kalliopi Petrou, Alessandra Quattrini, Sara Righetto, Ieva Skorubskaitė, Lukas Vaičiūnas, Eglė Valčiukaitė, Enrico Zagni, performanso dalyviai savanoriai

Kuratorės asistentė: Caterina Avataneo

Vizualinė tapatybė: Goda Budvytytė
Katalogo ir plokštelės koncepcija ir dizainas: Åbäke

Komunikacija: Lina Vaitiekūnaitė, Jogintė Bučinskaitė, Miles Evans

Prodiusavimas ir organizavimas: Rasa Antanavičiūtė, Mindaugas Reklaitis, Marco Scurati, Neon Realism, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija
Architektai: Mindaugas Reklaitis, Alessandro Zorzetto
Prodiusavimo asistentės: Eglė Agnė Benkunskytė, Julija Navarskaitė, Linas Ramanauskas, Kotryna Žukauskaitė

Muzikos asistentė: Magdalena Kozlovskaja
Scenografijos asistentė: Amanda Balnionytė

Vertėjai: Rimas Užgiris, Austėja Banytė, Emilija Ferdmanaitė

Garso inžinieriai: Valdas Karpuška, Tadas Karpuška, Tautvydas Navikas (NGR Service), Arūnas Zujus (MAMA Studios), Dainius Kazilionis, Marius Venskevičius, Romualdas Galiauskas
Šviesų inžinieriai: Rudolfas Levulis ir Paulius Mazūras (PVZ.LT)
Technikai: Antanas Gerlikas, Kazimieras Sližys

Paviljono gidai: Ugnė Balsytė, Agnė Kuprytė, Justė Litinskaitė, Martynas Norvaišas, Izabelė Sauserytė, Karolina Zakarauskaitė

Video dokumentacija: Laurynas Skeisgiela
Foto dokumentacija: Andrej Vasilenko
Interneto svetainės programavimas: Asger Behncke Jacobsen

Katalogo ir vinilinės plokštelės spauda: Grafiche Veneziane, Malefatte, Vinyl Plant

Rankšluosčio dizainas: MUKU

Nuoširdi padėka: Lietuvos olimpiečiams – plaukikei Rūtai Meilutytei, krepšininkui Mindaugui Kuzminskui, daugiakovininkams Austrai Skujytei ir Edvinui Krungolcui, čiuožėjams Margaritai Drobiazko ir Povilui Vanagui; agentūrai „New!“; Lietuvos kultūros atašė JAV Gražinai Michnevičiūtei; fotografams Audriui Solominui, Alfredui Pliadžiui, Mindaugui Kulbiui, Rokui Daruliui; krepšinio agentui Tadui Bulotui; krepšinio komentatoriui Linui Kunigėliui; LRT.lt sporto redaktoriui Pauliui Cuberai; Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentei Lilijai Vanagienei; Julijai Čistiakovai; Žilvinui Grigaičiui; Ramutei Rachlevičiūtei; Linui Ramanauskui; Rimai Rimšaitei; Giedrei Selenytei; Ievai Skauronei; Rimai Taločkaitei; Lietuvos muzikos ir teatro akademijai; Vilniaus Gedimino technikos universitetui; Kauno technologijų universitetui; Vytauto Didžiojo universitetui.